MEDIACJE - CZYNY KARALNE

07-09-2023

 

Odkryj nowe horyzonty mediacji
Szkolenie "Mediacje - czyny karalne na terenie placówek oświatowych" 

Szanowni Nauczyciele, w dzisiejszym świecie, umiejętność konstruktywnego rozwiązywania konfliktów jest bezcenna. Nasze szkolenie "Mediacje - czyny karalne na terenie placówek oświatowych" to przepustka do wszechstronnego rozwoju i budowania bezpiecznej przestrzeni edukacyjnej.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu "Mediacje - czyny karalne na terenie placówek oświatowych"?

Bezpieczeństwo i ochrona
Szereg sytuacji na terenie placówek oświatowych może wymagać interwencji. Szkolenie dostarczy Ci narzędzi do właściwej reakcji w obliczu potencjalnych zagrożeń.

Umiejętność mediacji
Dowiesz się, jak prowadzić konstruktywne mediacje, które pozwalają rozwiązywać spory w sposób pokojowy. Twoje działania mogą wpłynąć na zminimalizowanie potencjalnych konfliktów.

Prawo i procedury
Zdobędziesz wiedzę na temat przepisów prawnych dotyczących czynów karalnych w oświacie. Będziesz pewny swoich decyzji i działań, działając zgodnie z obowiązującym prawem.

Wzór dla uczniów
Twoje umiejętności mediacji staną się inspiracją dla uczniów. Nauczysz ich, jak konstruktywnie rozwiązywać spory, kształtując postawy odpowiedzialnego obywatela.

Zainwestuj w swój rozwój i bezpieczeństwo placówki oświatowej. Przemyślane mediacje tworzą atmosferę wzajemnego szacunku i zrozumienia. Zapisz się już dziś na nasze szkolenie "Mediacje - czyny karalne na terenie placówek oświatowych"  i stań się kluczowym elementem budowania pozytywnego środowiska edukacyjnego! 

Program szkolenia:
1. Mediacje w sprawach karnych.
2. Podstawy prawne zastosowania procedur mediacyjnych w sprawach cywilnych, w tym prawa i obowiązki mediatora.
3. Zagadnienia etyki zawodowej mediatora rówieśniczego i szkolnego

Program szkolenia jest zgodny ze standardami szkolenia mediatorów zawartymi w załączniku do Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 18 maja 2001 r. (Dz.U. 2001 Nr 56 poz.591) oraz ze standardami szkolenia mediatorów Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z 29 października 2007 r. W programie szkolenia uwzględniono aktualne zmiany w przepisach dotyczących mediacji. Ukończenie 8 szkoleń (Kompetencje mediatora; Mediacje w oświacie; Mediacje szkolne i rówieśnicze; Prowadzenie mediacji w oświacie; Postępowanie mediacyjne - aspekty prawne mediacji w oświacie; Mediacje - czyny karalne na terenie placówek oświatowych; Mediacje - dobro dziecka; Warsztaty mediacyjne) uprawnia do ubiegania się do wpisania na Listę Stałych Mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego.

Szkolenie adresowane jest do dyrektorów, pedagogów, nauczycieli, a także wszystkich do osób, które chcą poznać techniki, narzędzia, metody stosowane w mediacjach w oświacie oraz osoby chcące poznać sposób, w jaki można wdrożyć mediacje w szkole. Szkolenie uwzględnia możliwość zdobycia nowych kwalifikacji i umiejętności do wykonywania zawodu mediatora (PKD 69.10z).

Nie zwlekaj! Zgłoś się już dziś i dołącz do osób, które potrafią rozwiązywać konflikty. Skuteczne mediacje zmieniają szkołę na lepszą!

Czas trwania: 5 godziny
Koszt: 150 zł/ osoba
Koszt szkolenia dla Rad Pedagogicznych od 800zł

Skontaktuj się z nami już dziś pod numerem +48 724 464 000 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ilość miejsc ograniczona! Zarezerwuj swoje miejsce już teraz. Zostań liderem zmian w oświacie!

 

 


 

 

Wróć do wszystkich wpisów aktualności