książki i ołówkiPIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA DLA SPORTOWCÓW

22-06-2023

 

Zapraszamy na szkolenie "Pierwsza pomoc przedmedyczna dla sportowców"!

Czy jesteś trenerem, zawodnikiem lub osobą związaną ze światem sportu? Czy chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w kontekście sportowych urazów i sytuacji awaryjnych? Jeśli tak, to nasze szkolenie jest dla Ciebie stworzone!

Sportowcy powinni umieć udzielać pierwszej pomocy z kilku istotnych powodów:

Nagłe urazy i sytuacje awaryjne
W środowisku sportowym często dochodzi do nagłych urazów, takich jak złamania, zwichnięcia, skaleczenia czy udary cieplne. Sportowcy, znajdujący się na miejscu zdarzenia, mogą być pierwszymi osobami, które mogą udzielić natychmiastowej pomocy, zanim profesjonalna pomoc medyczna dotrze na miejsce. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy pozwala sportowcom skutecznie i szybko zareagować w krytycznych sytuacjach, co może mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia i życia poszkodowanego.

Szybsza reakcja
W przypadku poważnych urazów czas jest kluczowy. Natychmiastowe udzielenie pierwszej pomocy przez sportowców może zmniejszyć ryzyko dalszych powikłań, zapobiec pogorszeniu się stanu poszkodowanego oraz skrócić czas potrzebny na przybycie profesjonalnej pomocy medycznej.

Znajomość specyfiki sportowych urazów
Sportowcy, ze względu na swoje doświadczenie i zaangażowanie w aktywność fizyczną, często zdobywają wiedzę na temat typowych urazów związanych z daną dyscypliną sportową. Mając świadomość specyficznych urazów charakterystycznych dla swojej dyscypliny, mogą lepiej zidentyfikować i odpowiednio zareagować na takie sytuacje.

Bezpieczeństwo drużyny i współzawodników
Wiedza z zakresu pierwszej pomocy sportowców przyczynia się do podniesienia ogólnego poziomu bezpieczeństwa wśród członków drużyny lub innych współzawodników. Jeśli wszyscy sportowcy są odpowiednio przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy, istnieje większa szansa na szybką i skuteczną interwencję w przypadku urazu lub nagłego incydentu.

Wsparcie dla profesjonalistów medycznych
Sportowcy, którzy posiadają wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, mogą być cennym wsparciem dla profesjonalistów medycznych. Szybka reakcja i umiejętność zastosowania odpowiednich procedur pierwszej pomocy może ułatwić pracę ekipie medycznej, przyspieszyć proces diagnostyki i podjęcia leczenia.

Dlatego warto, aby sportowcy mieli podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Nie tylko zwiększa to bezpieczeństwo na boisku, ale także daje pewność, że w przypadku nagłej sytuacji mają umiejętności, które mogą uratować życie lub zmniejszyć skutki urazu.

Podczas tego intensywnego jednodniowego szkolenia zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności, aby skutecznie reagować na nagłe wypadki i urazy w środowisku sportowym. Dowiesz się, jak rozpoznać i zareagować na urazy takie jak skręcenia, zwichnięcia, złamania, siniaki, skaleczenia czy udar cieplny.

Nasi doświadczeni instruktorzy, posiadający wiedzę medyczną oraz praktyczne doświadczenie w pracy z sportowcami, poprowadzą Cię przez różne scenariusze i techniki udzielania pierwszej pomocy. Będziesz miał/a okazję praktycznie ćwiczyć reagowanie na różne sytuacje awaryjne i stosowanie odpowiednich technik resuscytacyjnych.

Nasze szkolenie skierowane jest do osób związanych ze sportem na różnych poziomach zaawansowania i niezależnie od dyscypliny. Niezależnie czy jesteś trenerem drużyny, zawodowym czy amatorskim sportowcem, to szkolenie pomoże Ci podnieść poziom bezpieczeństwa i zaufania w środowisku sportowym.

Miejsce: Centrum Rozwoju Nauki i Biznesu EuropaBiz.pl sp. z o. o; Plac Jana Kilińskiego 3; Szczecin.
Możemy również przeprowadzić takie szkolenie na terenie klubów sportowych.
Czas trwania: 1 dzień
Koszt: 250 zł/os (w przypadku szkoleń dla klubów stawka podlega negocjacji)

Dołącz do nas i zdobądź niezbędną wiedzę i umiejętności, aby stać się pewnym i kompetentnym w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej w kontekście sportowym. Otrzymasz certyfikat ukończenia szkolenia, który będzie potwierdzeniem Twoich umiejętności.

Aby się zapisać lub uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 607 158 778 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nie przegap tej okazji! Dołącz do nas na szkoleniu "Pierwsza pomoc przedmedyczna dla sportowców" i zwiększ swoją gotowość do działania w sytuacjach awaryjnych na boisku!

 

 

 

Wróć do wszystkich wpisów aktualności